Poradenství

Illbruck PU010 je jasným kandidátem na nejlepší fasádní lepidlo

Stavíte dům, nebo zateplujete starší stavbu a přemýšlíte, jaké vybrat lepidlo na zateplení izolace? Pokud uvažujete o klasickém cementovém lepidle, tak zpozorněte, a než si ho koupíte, ještě si něco přečtěte. Existují totiž i chytřejší alternativy.

Vhodnou alternativou je lepidlo Illbruck PU010. Používá se jako náhrada cementových lepidel při lepení izolantu a kdo ho jednou vyzkouší, ten už obvykle nechce jiné.

Hodí se na různé povrchy
Toto lepidlo je určeno primárně na lepení polystyrenových desek na fasády. Podklad však může být různý – omítka, zdivo, kámen, dřevo i kov. Nepřipevňuje se jím jen tepelná izolace, dále se hodí také na lepení parapetů nebo akustických desek do interiérů.

Jaké jsou hlavní výhody oproti klasickým cementovým lepidlům? Méně vodí vlhko, má nízkou nasákavost, je odolné vůči plísním a při aplikaci přitáhne materiál k podkladu. Podklad se ani nemusí penetrovat a potěší také možnost nanášet ho i při nízkých teplotách. Doporučovaná teplota montáže je 5-35 °C.

Díky nižší spotřebě ušetříte
Pokud lepidlo Illbruck PU010 porovnáme s běžnou polyuretanovou pěnou na lepení polystyrenu, Ilbruck má nižší spotřebu na m2, což s sebou nese i nižší náklady. Někteří šikovní řemeslníci dokážou z jedné dózy udělat až o 20 % větší plochu, celková úspora tedy není malá.

A to jsme ještě nemluvili o časové úspoře. Doba zpracování lepidla se pohybuje cca kolem 15 minut podle teploty okolí. Materiál vyzraje zhruba za 40 minut a plně zatížitelný je za pouhé dvě hodiny. Časové údaje se mohou mírně lišit podle okolní teploty, ovšem jsou dost krátké.

Prodává se trubičkové i pistolové
A kolik vlastně lepidlo Illbruck PU010 stojí? Záleží, jakou variantu si vyberete. Prodává se trubičkové i pistolové, na menší plochy stačí jen pistole. Trubičková varianta má objem 750 ml a stojí kolem 150 korun. Jistě ji budou mít i ve stavebninách, kam chodíte vy, je totiž velmi oblíbené. V době, kdy cena lidské práce roste, je to logické.