Poradenství

Podlahová lišta soklová Arbiton VIGO 60 – bílá

Podlahové lišty jsou jedním z prvků, který doplňuje celé uspořádání bytu. Dokonale zakryjí nevzhlednou mezeru na styku podlahy a stěny a doplní celou kompozici interiéru.

Rovná podlaha? Vždy se Samonivelační stěrkou Knauf BP 4

Proč si vybrat Vinylovou podlahu Arbiton Liberal

Instalace podložky pod vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy

Prodej a odborná pokládka podlahmontážní středisko

 

Tato lišta je vhodná k laminátovým, dřevěným, vinylovým podlahám i dlažbě. Kombinuje kvalitu povrchu lakovaných soklových MDF lišt, pružnost a voděodolnost PVC lišt, plus výhody polymerních produktů, jako je odolnost proti nárazu. Design kombinuje elegantní, štíhlý tvar s ušlechtilým matným povrchem a perfektní proporce.

100% vodotěsné jádro lišty je pokryto povrchem odolným proti poškrábání pro snadnou údržbu a čištění. , takže ji je možno použít i v koupelně.

Další výhodou je, že podlahová lišta je ohebná, má gumovou spodní a horní hranu, takže při montáži lépe přilne ke zdi a k podlaze. Díky tomu lze přeskočit silikonizační (nebo dokončovací akrylové) spáry mezi soklovou lištou a podlahou a zdí.

Z čeho je lišta vyrobená?

soklové lišty VIGO 60 jsou vyrobeny z foukaného plastu (Duropolymer), což zaručuje jejich odolnost proti nárazům a vlhkosti. Zároveň jsou lehké, snadno se montují a řežou.

Finální olištování vinylové podlahy – v kostce Vám poradíme jak na to

Obvodové lišty instalujeme vždy ke stěnám, a ne k podlaze.

  • Lišta se lepí lepidlem přímo na zeď, např. lepidlo na podlahové lišty Mamut Glue Total nebo lepidlo Ilbruck SP350, které se bodově nanáší ze zadní strany lišty cca 15  cm od sebe.
  • Druhý možný způsob je, že se nacvakává na klipy, které namontujete do zdi. Tento způsob montáže také umožňuje snadnou demontáž lišt a případné vedení kabelů lištami. S použitím spon můžete nastavit lištu ve svislé rovině.
  • Pak je zde ještě možnost lišty přitlouct hřebíkem, (který se ale u soklových lišt VIGO 60 nepoužívá), což je trochu náročnější způsob, ale spolehlivější a používá se více při nerovných stěnách. Nejdříve z lišty vyjměte proužek, který zakrývá kanálek pro vedení kabelu, kterým můžete provést jakýkoliv kabel.  Hřebíky rozmísťujte cca 20 cm od sebe a poté vložte krytku kanálku pro vedení kabelů zpět.

V některých místech bude pravděpodobně potřeba lištu zkrátit, k tomu Vám bude stačit např. pilka na železo (s nožem je více práce a rychleji se otupí).

K liště jsou také k dispozici ukončovací a rohové komponenty (spojky).  

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat

 Vzorkovna podlah a dveří

Jiří Červinka

interiery@bmsl.cz

Tel: +420 724 366 706

Mělnická 88
250 65 Bořanovice – Pakoměřice