Poradenství

Pokládka vinylové podlahy

Jak položit vinylovou podlahu Arbiton Liberal? V kostce Vám poradíme, jak na to:

Pokládka jednotlivých lamel je díky click systému Valinge (typ zámku 2G) velmi snadná a rychlá, takže se jí nemusíte bát.

Je celkem velký rozdíl mezi pokládkou lepené a klikové (zámkové) podlahy. Pokládka klikové podlahy je o mnoho jednodušší než pokládka lepené vinylové podlahy. Pokládku lepené varianty vinylové podlahy doporučujeme ponechat na odborné firmě.

Rovná podlaha? Vždy se Samonivelační stěrkou Knauf BP 4

Proč si vybrat Vinylovou podlahu Arbiton Liberal

Instalace podložky pod vinylové podlahy

Podlahová lišta soklová Arbiton VIGO 60 – bílá – finální olištování vinylové podlahy

Prodej a odborná pokládka podlahmontážní středisko

 

Obecné informace o pokládce vinylové podlahy, které je dobré vědět

  • Povrch musí být rovný, soudržný, čistý a dokonale suchý.
  • Zkontrolujeme si správnou vzdušnost a vlhkost podlahy, nejlépe vlhkoměrem. Vinyl by měl být min. 2 dny v daných místnostech pokládky, aby se aklimatizoval na podmínky jaké má podklad, na který se bude pokládat. Při pokládce v místnosti s podlahovým vytápěním, topení ideálně vypněte nebo ho snižte na minimální vytápěnou teplotu.
  • Nikdy nepokládejte vinyl na koberec ani PVC podlahu. Tyto materiály by se mohli zvlnit, a to by Vám na podlaze mohlo napáchat pěknou paseku. Jediná krytina, na kterou je možné vinyl položit je vyrovnaná dlažba. Jinak je nutné vinyl položit buď na novou podlahu nebo je potřeba místnost vystěrkovat (např. samonivelační stěrka BP 4).
  • Určíme směr si pokládek lamel, nejlépe kolmo na hlavní zdroj světla (dlouhá spára směrem k oknu, čímž se místnost opticky zvětší). Vinylové lamely pokládáme v řadách tak, aby se krátké spoje překrývaly minimálně 20-30cm a v jednotlivých řadách neopakovali ve stejném místě. Je nutné, aby byli co nejvíce rozhozené asymetricky pro co nejpřirozenější vzhled přírodní dřevěné podlahy.
  • Vinyl nepokládáme až ke stěně (pevné čísti), ale necháváme dilatační mezeru mezi podlahou a stěnou. Dilatační mezera je o minimální velikosti 5 mm od stěny a od všech pevných věcí v prostoru. Maximálně velikost mezery určuje šíře odvodové lišty tak, aby jí překryla. V důsledku změn teplot a vlhkosti v místnosti se může vinylová podlaha roztáhnout nebo zmenšit (cca v jednotkách mm). Pokud by ale byla položená až ke stěně, neměla by prostor a začala by se vlnit (pokud i po tomto procesu zůstane větší mezera, lišty to bez problémů schovají).

Návod výrobce na pokládku Vinylové podlahy Arbiton Liberal najdete ZDE

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat

 Vzorkovna podlah a dveří

Jiří Červinka

interiery@bmsl.cz

Tel: +420 724 366 706

Mělnická 88
250 65 Bořanovice – Pakoměřice